Czy mieszkanie od dewelopera jest droższe?

Comment

Kredyt Mieszkanie Nieruchomości

Zakup mieszkania niesie ze sobą wiele pytań i dylematów. Zastanawiamy się nad wieloma sprawami. Pierwszą z nich jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, czy może jednak z drugiej ręki. Bardzo często mówi się, że nowe mieszkania są droższe. Nic mylnego. Sprawdźmy tę kwestię, która nurtuje każdego nabywcę mieszkania.

Mieszkanie od dewelopera wcale nie jest droższe

Nic nie zniechęca potencjalnych klientów do zakupu nowego mieszkania, jak tego rodzaju opinie. Wynikają one z prostego wyliczenia ceny za metr kwadratowy, która nie może być w tym wypadku być wyznacznikiem. Koszty zakupu, a dokładnie remontu mieszkania na rynku wtórnym niejednokrotnie mogą przewyższyć koszt zakupu nowego mieszkania. Tym bardziej jeśli rozważymy tę kwestię jeszcze przy kolejnych argumentach, jakimi są koszty eksploatowania mieszkań starszego budownictwa.

Remont, standard i wykończenie

Kupując mieszkanie od dewelopera, otrzymujemy jego profesjonalnie przygotowaną specyfikację. Wiemy dokładnie, z czym będziemy mieli do czynienia, a dokładnie z jakim standardem deweloperskim. W takim wypadku w razie możliwości możemy skorzystać z opcji „pod klucz”. Remont mieszkania z rynku wtórnego z reguły nie odpowiada standardom mieszkań w Zabrzu oferowanych na rynku pierwotnym. Dlaczego właśnie o nich mówimy? Bo zainteresowanie mieszkaniami na Śląsku nie słabnie od kilku zeszłych lat. Wręcz przeciwnie przybiera na sile, a w przypadku dewelopera Trojan mamy do czynienia z naprawdę przystępnymi cenami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *